Кафедра українознавства

Мова:

Новини

вступ до ХНУРЕ 2024

вступ до ХНУРЕ 2024

18.07.2024

ХНУРЕ — це лідер серед технічних ЗВО України

Обирай для вступу одну з спеціальностей:
〰️113 Прикладна математика
〰️121 Інженерія програмного забезпечення
〰️122 Комп’ютерні науки
〰️123 Комп’ютерна інженерія
〰️124 Системний аналіз
〰️125 Кібербезпека та захист інформації
〰️126 Інформаційні системи та технології
〰️163 Біомедична інженерія
〰️171 Електроніка
〰️172 Електронні комунікації та радіотехніка
〰️173 Авіоніка
〰️174 Автоматизація, комп‘ютерно-інтегровані технології та робототехніка
〰️175 Інформаційно-вимірювальні технології
〰️176 Мікро- та наносистемна техніка
〰️186 Видавництво та поліграфія
〰️051 Економіка

Докладніше
День Української Державності

День Української Державності

15.07.2024

Це свято було встановлено Указом Президента України № 423/2021 від 24 серпня 2021 року.  Уперше цей день відзначили 2022 року.

Датою свята було обрано  28 липня – день пам’яті київського князя Володимира Великого та День Хрещення Русі-України, але у зв’язку з переходом Православної церкви України на новоюліанський календар, дата святкування припадає на 15 липня.

Докладніше
Всесвітній день донора крові

Всесвітній день донора крові

14.06.2024

Цей день був запроваджений Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) 2004 року, щоб висловити вдячність донорам крові за їхній життєво важливий внесок у збереження життя людей і підвищити обізнаність про необхідність регулярного донорства крові для забезпечення якості, безпеки та доступності крові й компонентів для пацієнтів, які цього потребують.

Мета проведення Всесвітнього дня донора крові – заохочення нових людей до здачі крові на добровільній безоплатній основі. Просування та створення ефективних національних програм донорства крові допомагає  зменшити залежність від сімейного та платного донорства крові.

Докладніше
День журналіста

День журналіста

06.06.2024

Сучасний світ заповнений невпинним потоком новин та інформації. Журналісти, завдяки своїй професійній діяльності, аналізують та надають об’єктивний погляд на події сьогодення.

В умовах війни вміння донести складні й важливі питання до широкої аудиторії є незамінним інструментом для інформування громадськості та формування свідомого ставлення до воєнних подій. Робота журналіста відображає життя та службу наших захисників і захисниць, допомагає зрозуміти їх внесок у відновлення безпеки та миру.

Докладніше
Літні канікули з ХНУРЕ

Літні канікули з ХНУРЕ

05.06.2024

Літо запалює та надихає…

На те, аби зарядитися енергією на саморозвиток!

Докладніше
Міжнародний день захисту дітей

Міжнародний день захисту дітей

01.06.2024

Це свято світова спільнота почала святкувати від 1950 року. Його основна мета – привернути увагу громадськості до проблем та прав дітей.
Уже третій рік ми святкуємо цей день в умовах війни, і батьки в Україні добре знають, що
дитина – найцінніший скарб, який треба оберігати та захищати. Найскладнішим завданням сьогодення – виховання. Головне завдання батьків – дати дітям не тільки знання, але і навчити своїх дітей любити свою родину та Країну!
Бережімо наших дітей та робімо все для нашої Перемоги!

Докладніше
З днем філолога!

З днем філолога!

25.05.2024

Це свято перейшло кордони багатьох держав і його по праву можна назвати міжнародним професійним святом фахівців-філологів: лінгвістів і літературознавців, вчителів та викладачів в галузі літератури і мови, бібліотекарів та перекладачів й усіх, хто пов’язав свою освіту і професійну діяльність з філологією. Вони щодня допомагають сучасному суспільству зберігати актуальні знання, протидіючи плутанині і втрати смислових зв’язків нашої власної культурної традиції.

У День філолога ми приєднуємося до всіх привітань, які йдуть на адресу всіх наших фахівців! Бажаємо Вам успіхів і здоров’я, радості та щастя! Ваша робота і Ваші зусилля відкривають для нас нові горизонти, служать зразковим прикладом глибоких пізнань для нас і наших нащадків, збагачують і надають особливу яскравість для всього нашого суспільного життя! З професійним святом Вас!

Докладніше
День слов’янської писемності і культури

День слов’янської писемності і культури

24.05.2024

24 травня відзначається День слов’янської писемності і культури.
Це свято приурочене до дня пам’яті братів Кирила і Мефодія, які визнані засновниками слов’янської писемності та творцями слов’янської азбуки – кирилиці. Використання кирилиці стало важливим практичним культурним досягненням. Цей крок зумовив розвиток національних мов і літератур: на базі абетки братів були створені абетки таких мов, як українська, білоруська, російська, сербська, чорногорська, македонська, болгарська.
День слов’янської писемності і культури свідчить про важливість розуміння і підтримки мовної та культурної спадщини, що об’єднує слов’янські народи та є символом взаєморозуміння, співпраці та дружби між слов’янськими народами.

Докладніше
День пам’яті жертв депортації кримських татар

День пам’яті жертв депортації кримських татар

18.05.2024

Після звільнення кримського півострова від німецьких військ навесні 1944 року, корінне населення було звинувачено у співпраці із ворогом. Із 18 травня 1944 року за наказом Сталіна було розпочато депортацію кримських татар з рідного півострова до Середньої Азії. Близько 200 тисяч людей депортували в залізничних товарних вагонах. Протягом кількох днів цілий народ було позбавлено Батьківщини. Цей нелюдський акт депортації призвів до незліченних жертв: в ешелонах смерті, у місцях спецпоселень загинули тисячі безневинних людей, було знищено цілі родини. За офіційними даними, від голоду та хвороб майже половина кримських татар загинула в дорозі чи в місцях вигнання.

Протягом 12 років кримські татари мали статус «спецпереселенців», що накладав багато обмежень: їм було заборонено перетинати кордон поселення без письмової згоди спецкомендатури, а тих, хто відвідував родичів у сусідньому селищі, засуджували до 25 років.

Докладніше
З днем вишиванки

З днем вишиванки

16.05.2024

День вишиванки – свято, покликане до єдності і культурного відродження українського народу. У культурі будь-якої країни є речі, що яскраво відображають її особливу національну традицію. Українська вишиванка яскравий приклад і підтвердження цьому. Для українців вишиванка є справжньою національною святинею, що символізує красу, силу, щасливу долю та родинну пам’ять. Українці вірять, що вона наділена величезною силою, є зв’язком пращурів із нащадками.

Історія вишиванки своїми витоками сягає в незапам’ятні часи. Ще, за свідченням знаменитого давньогрецького історика, географа і мандрівника Геродота, вишивкою був прикрашений одяг скіфів, які проживали в наших землях у період VIII ст. до н. е. – IV ст. н. е. Найстаріші вишиванки, знайдені на території України, датують VI століттям.

Докладніше
Міжнародний день сім’ї

Міжнародний день сім’ї

15.05.2024

Цей день встановлений Генеральною Асамблеєю ООН 1993 року для привернення уваги світової спільноти до проблем сім’ї. ООН розглядає сім’ю як основний елемент суспільства, тому, на думку Генерального секретаря ООН Кофі Аннана, коли зневажаються основні права однієї сім’ї – єдність всієї людської сім’ї, членами якої вони є, перебуває під загрозою.

Сім’я – важлива частина нашого життя. Вона є центром соціального життя людини, джерелом любові, поваги, солідарності та прихильності. Сім’я розвивається та видозмінюється разом із навколишнім світом, по-своєму реагуючи на вимоги часу, відповідаючи на громадські потреби і сама формує їх. Сім’я як основний елемент суспільства зберігає цінності роду, є чинником стабільності і розвитку. Завдяки сім’ї міцніє і розвивається держава, зростає добробут народу!

Докладніше
Зустріч з приймальною комісією ХНУРЕ

Зустріч з приймальною комісією ХНУРЕ

14.05.2024

Ще обираєш університет чи вже мрієш вступити до ХНУРЕ? 🤔

🤩14 травня о 17:00 Kharkiv IT Cluster і Харківський національний університет радіоелектроніки проллють ще більше світла на Вступ 2024.

Докладніше