Кафедра українознавства

Мова:

Новини

День вшанування героїв оборони Донецького аеропорту

День вшанування героїв оборони Донецького аеропорту

20.01.2025

В Україні 20 січня відзначають День пам’яті захисників Донецького аеропорту. Цей день присвячений героям – військовим, добровольцям та медикам, які мужньо обороняли аеропорт від російських окупантів. Оборона аеропорту, що тривала від 26 травня 2014 року до 23 січня 2015 року, стала символом героїзму та стійкості українських воїнів. Загалом оборона тривала 242 дні, а останні захисники залишили аеропорт після 244 днів виснажливих боїв.

Фраза «Кіборги вистояли, не встояв бетон» увійшла в історію як символ незламності українських захисників. Саме «кіборгами» українських воїнів називали окупанти, визнаючи їхню силу, дух та моральну стійкість у надзвичайно важких умовах.

Докладніше

День народження Вікіпедії

15.01.2025

15 січня в Україні та світі відзначають День народження Вікіпедії. 2000 року Ларрі Сенджер і Джиммі Велс створили англомовний інтернет-ресурс Нупедію. На цьому сайті енциклопедичні статті писали виключно експерти-науковці, усі матеріали ретельно рецензувалися. Мета Нупедії полягала у створенні енциклопедії з максимально якісним контентом, але через це процес додавання статей був досить повільним.

15 січня 2001 року автори вирішили прискорити цей процес і запустили паралельний проєкт під назвою Вікіпедія, де редагувати статті міг будь-який користувач. Новий ресурс швидко здобув популярність, тоді як Нупедія поступово втрачала свої позиції та 2003 року припинила існування.

Докладніше
Робоялинка  ХНУРЕ

Робоялинка ХНУРЕ

08.01.2025

Новорічних свят мало не буває. А особливо новорічних свят з ХНУРЕ ❤️

Вже 11 січня відбудеться «Робоялинка ХНУРЕ»!

Докладніше
Winter Holidays з ХНУРЕ

Winter Holidays з ХНУРЕ

27.12.2024

ХНУРЕ запрошує 3, 4, 5 січня 2025 року школярів 9-11 класів провести Зимові канікули з користю!
Приєднуйся онлайн до цікавих та корисних майстер-класів від фахівців Першого серед кращих.

Графік та важливі посилання:
〰️ 3 січня об 11:00
https://youtube.com/live/NJqYMhvHecM?feature=share
〰️ 4 січня об 11:00
https://youtube.com/live/o2nsysMFFYY?feature=share
〰️ 5 січня об 11:00
https://youtube.com/live/VsKbpquFS_o?feature=share

Докладніше
Міжнародний день волонтера!

Міжнародний день волонтера!

05.12.2024

1985 року Генеральна Асамблея ООН започаткувала відзначення Міжнародного дня волонтера. Саме тоді, на 40-й сесії у спеціальній резолюції міжнародна спільнота запропонувала урядам відзначати 5 грудня як «Міжнародний день волонтерів в ім’я економічного і соціального розвитку».

У перекладі з англійської мови, волонтер – це добровільний помічник. Відносини, пов’язані з провадженням волонтерської діяльності в Україні, регулюються Законом України «Про волонтерську діяльність» від 19 квітня 2011року № 3236-VI. Волонтерами можуть стати громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах.

Докладніше
Міжнародний День захисту інформації

Міжнародний День захисту інформації

30.11.2024

30 листопада – Міжнародний День захисту інформації.
Ця дата обрана не випадково, адже саме 30 листопада 1988 року відбулася перша масова комп’ютерна епідемія, що відкрила двері для розгляду комплексного підходу до забезпечення інформаційної безпеки. Цей день присвячений усім, хто працює у сфері інформаційної безпеки, а також кожному з нас, хто зберігає та обмінюється інформацією в цифровому форматі.
Зараз інтернет став невід’ємною частиною нашого життя, і, на жаль, зростає кількість кіберзлочинців. Фахівці сфери кібербезпеки та звичайні користувачі повинні разом працювати для гарантування безпеки особистих даних та виключення кіберзагроз.
Міжнародний День захисту інформації — це не лише можливість згадати історію перших комп’ютерних атак, а також і час для об’єднання сил у вирішенні найактуальніших завдань сучасного світу. Це свято закликає кожного з нас бути уважним та відповідальним, коли йдеться про обробку даних в онлайн-середовищі.
Важливо не забувати, що безпека в інтернеті залежить від нас самих. Оновлюйте антивірусні програми, використовуйте міжмережеві екрани (Firewall) та надійні паролі. Пам’ятайте про особливу уважність при користуванні загальнодоступними комп’ютерами та оберігайте свою особисту інформацію, бережіть свою конфіденційність і сприяйте побудові безпечного цифрового оточення для всіх.

Докладніше
XVІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція  «Харків-залізобетон: вчора, сьогодні, завтра»

XVІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція  «Харків-залізобетон: вчора, сьогодні, завтра»

26.11.2024

26 листопада 2024 року на базі Харківського національного університету радіоелектроніки відбулася XVІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція  «Харків-залізобетон: вчора, сьогодні, завтра», яка присвячена 370-річчю заснування міста Харків. Конференція була організована кафедрою українознавства Харківського національного університету радіоелектроніки разом з кафедрою ЮНЕСКО «Філософія людського спілкування» та соціально-гуманітарних дисциплін Державного біотехнологічного університету.

У конференції взяли участь понад 80 учасників з різних куточків України.

Докладніше
Запаліть свічку пам’яті!

Запаліть свічку пам’яті!

23.11.2024

Протягом ХХ століття Україна пережила три Голодомори: 1921–1923, 1932–1933 та 1946–1947 років. Найтрагічнішим з них виявився голод 1932–1933 років, який було організовано радянською владою з метою придушення українського національно-визвольного руху і фізичного знищення частини українських селян.

Керівництво Радянського Союзу довгий час приховувало факт смерті українців від штучного голоду. Лише після оголошення Незалежності України почалося розслідування масштабів Голодомору, що забрав мільйони життів на території України. За оцінками Міжнародної асоціації дослідників Голодомору, 1932–1933 років від голоду померли 10,5 мільйонів українців. Найбільше постраждали  від голодомору Харківська, Київська, Полтавська, Сумська, Черкаська, Житомирська області. На них припадає 52,8% загиблих.

Докладніше
З Днем Гідності та Свободи

З Днем Гідності та Свободи

21.11.2024

21 листопада вся країна відзначає День Гідності та Свободи. Цей день установлений на честь двох знаменних і доленосних подій у новітній українській історії — Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.

Цього дня 2013 року українська молодь вийшла у Києві на Майдан Незалежності щодо рішення тодішньої влади Віктора Януковича припинити курс на євроінтеграцію та скасувати процес підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Події розгорталися стрімко і драматично – від мирних зібрань студентів до масових мітингів, палаючих шин, «коктейлів Молотова» і бруківки, що стала зброєю в руках протестувальників. На відміну від подій Помаранчевої революції, відстоювання власної гідності та свободи вартувало українцям 106 убитих і понад 2 тисячі поранених українських хлопців та дівчат. Це найтрагічніша подія за часів Незалежності. Згодом, навесні 2014 року почалася військова агресія Росії, що супроводжувалася окупацією Криму та окремих територій Донецької та Луганської областей.

Докладніше
І ЕТАП ХХV МІЖНАРОДНОГО КОНКУРСУ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ІМЕНІ ПЕТРА ЯЦИКА.

І ЕТАП ХХV МІЖНАРОДНОГО КОНКУРСУ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ІМЕНІ ПЕТРА ЯЦИКА.

05.11.2024

Кафедра українознавства ХНУРЕ протягом листопада 2024 року проводить І етап ХХV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Роботи приймаються до 20.11.2024 на адресу d_us@ukr.net.

Завдання за посиланням

Докладніше
Перевіряємо диктант

Перевіряємо диктант

29.10.2024

Магія голосу

Спочатку був “брехунець”. З нього починався день: клац! — і пронизливе рокотання перших тактів “Реве та стогне…”, а за ним примусово-бадьоре “Говорить Київ!” давали знак, що з-під теплої ковдри хоч-не-хоч пора вилізати.

Докладніше
День  Організації Об’єднаних Націй

День Організації Об’єднаних Націй

24.10.2024

24 жовтня – день народження Організації Об’єднаних Націй (ООН). Цей всесвітній орган було створено 1945 року після ратифікації Статуту п’ятьма постійними членами Ради Безпеки – Францією, Республікою Китай, СРСР, Великою Британією і Сполученими Штатами й більшістю – 46 іншими сторонами.

В ООН беруть участь практично всі країни світу. Наша країна серед перших ввійшла до групи засновників організації (1945–1991 рр. вона брала участь у роботі ООН як УРСР, а з моменту проголошення незалежності як Україна).

Докладніше