Кафедра українознавства

Мова:

Всесвітній день радіо

Радіо вже понад століття є невід’ємної частиною нашого життя. Досі не існує єдиної думки, хто є «батьком» цього винаходу, бо одночасно над ним працювали Девід Х’юз, Нікола Тесла, Томас Едісон, Генріх Герц, Олівер Лодж, Олександр Попов, проте офіційно радіо було запатентоване 2 червня 1896 року італійським інженером Гульєльмо Марконі. Із цього часу радіомовлення стало засобом комунікації з найширшою аудиторією в світі. Саме радіо є загальновизнаним засобом зв’язку, що володіє великими можливостями і не вимагає великих витрат. Сучасне радіо використовує нові технології – широкосмуговий та мобільний зв’язок, планшетні комп’ютери.

13 лютого світова громадськість відзначає Всесвітній день радіо, що встановлений на 36-й сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з ініціативи Іспанії. Це свято покликане нагадати спільноті про найважливішу роль, яку відіграє радіо. Це і зміцнення міжнародного співробітництва, і заохочення великих мереж та місцевих радіостанцій розвивати доступ до інформації і свободу слова у радіоефірі.

Сьогодні, у Всесвітній день радіо, ми вітаємо всіх працівників сфери радіомовлення, телебачення та зв’язку. Успіхів у роботі, натхнення, удачі на життєвому шляху, нових проектів! Чекаємо на головну новину для українців: вітаємо, Перемога!

#d_us_nure  #d_us_nure_ua #nure