Кафедра українознавства

Мова:

Сьогодні – Всесвітній день велосипеда!

Сьогодні у світі відзначається Всесвітній день велосипеда, День народження парашута та багато інших без сумніву цікавих свят. Проте про перше з них варто сказати трохи більше. Ми підготували для вас добірку цікавих фактів.

  1. Станом на сьогодні понад 90% населення у Нідерландах користується велосипедами, а в Амстердамі побудовано 400 кілометрів велодоріжок. Таку практику варто було взяти на озброєння мерам українських міст.
  2. Наприкінці ХІХ століття чиказькі підприємці намагалися заробити за допомогою влаштування вечірок, на які жінки та чоловіки повинні були приходити у велосипедному одязі.
  3. Користування велосипедами жінок викликало значний спротив у традиційному суспільстві. «Гігієнічні сідла» та високе кермо мали запобігти надмірному збудженню, проте адепти ранньої смертності жінок та дівчат вимагали обмеження використання цього транспорту.
  4. Попри давню історію велосипеда Всесвітній день велосипеда почали відзначати відносно недавно – 2018 року.
  5. Всесвітній день велосипеда не варто плутати з Днем велосипеда, який відзначається 19 квітня. 1943 року швейцарський хімік Альберт Гофман вперше випробував на собі дію ЛСД. Попри синтез цієї речовини 1938 року, психотропні властивості були виявлені лише 1943 року.

Катання на велосипеді корисне не лише для здоров’я, а й для довкілля! Долучаймося до святкування!

Сьогодні - Всесвітній день велосипеда!