Кафедра українознавства

Мова:

Сьогодні – День вишиванки!

Сьогодні, 20 травня, ми відзначаємо День вишиванки! Це відносно нове свято, що було започатковано 2006 року студенткою Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Варто наголосити на тому, що цьогоріч невеличкий ювілей – 15 років від першої святкування. Сьогоднішній день присвячений українській традиційній музиці та екологічним проблемам.

Що ж таке вишиванка, і чому варто долучатися до таких ініціатив?

Вишиванка, як один з основних елементів українського національного одягу, має глибоке історичне коріння. Візерунки на сорочках та вишитих платтях були оберегами, відображали традиції та цінності нашого народу.

Щодо складової вишиванки як оберегу варто звернути увагу на її розміщення: рукави, комір, поділ – місця, на які, зазвичай, звертали найбільше уваги ті, хто хотів зурочити. Також значення мало поєднання кольорів, що були притаманні певному регіону України. Узори вишивки поділяються на декілька видів: геометричні, рослинні, тваринні та антропоморфні.

І попри те, що вишивка зараз виконує переважно декоративну функцію, завдяки її шануванню, ми підтримуємо, плекаємо нашу культуру.

Ходімо у вишиванках щодня!

Сьогодні - День вишиванки!