Кафедра українознавства

Мова:

Сьогодні – День медичних сестер!

День медичних сестер відзначають з 1965 року за ініціативи Міжнародної ради медичних сестер (International Council of Nurses).

Тільки 1974 року організація ухвалила рішення відзначати це свято 12 травня, у день народження засновниці наукової сестринської справи Флоренс Найтінгейл (1820–1910). Ця талановита жінка у 1860 році відкрила школу з підготовки медичних сестер та сформулювала завдання їх професійної діяльності: комплексний догляд за пацієнтами, збереження здоров’я і реабілітація, сприяння зміцненню здоров’я та профілактика захворювань.

Це свято є своєрідною подякою медичним сестрам за щоденну роботу та визнання важливості медсестринського фаху на державному рівні. Медична сестра – це висококваліфікований, упевнений у собі фахівець, який постійно підвищує рівень знань і відповідає вимогам сьогоднішнього дня. Адже саме сьогодні, під час війни, на тендітні плечі медичних сестер лягає уся турбота про поранених захисників нашої держави й мирних мешканців, що зазнали поранень у зв’язку з воєнними діями рф.

Сьогодні - День медичних сестер!