Кафедра українознавства

Мова:

Що таке інформація та як її аналізувати?

Інформація – це те, що оточує нас скрізь. Газети, журнали, новинні сайти, книги та енциклопедії наповнені різними фактами та цікавинками, розкривають події чи біографії. Проте часто вони не несуть у собі корисної складової. Тому важливо розуміти не лише те, що саме хоче донести до нас автор, а й задля чого публікується новина чи видається певна книга. Такий аналіз, враховуючи величезну кількість інформації, зараз на часі ще через декілька причин, й основна з них – явище інфодемії.

Так що це таке і як з ним боротися? Інфодемія – поширення чуток, дезінформації, фейків, що орієнтовані на дестабілізацію інформаційного простору. Появу цього терміна пов’язують саме з поширенням чуток про коронавірус. Проте, на відміну від нього, вона набрала ще більших масштабів і поширюється швидкими темпами, та «вакцини» від неї ще не винайшли. Для того, щоб захистити себе, варто дотримуватися декількох простих правил:

  • читати перевірені джерела;
  • завжди знаходити першоджерело інформації;
  • звертати увагу на заголовок статті;
  • не сприймати інформацію від одного експерта як остаточну.

А у прикріпленому файлі Ви можете побачити форми поширення інформаційного впливу, що зараз є найбільш актуальними для українського інфопростору.

Дякую! Далі буде….

#SHGATI #ШляхиБезпеки

Що таке інформація та як її аналізувати?