Кафедра українознавства

Мова:

Нейронаука

Минулого разу мова йшла про когнітивні упередження, фейкові новини та як можна відрізнити правду, напівправду і брехню. Проте, поки ми свідомо на цьому акцентуємо увагу, уже є цілий комплекс дисциплін, об’єднаний єдиним поняттям. Він вивчає не лише речі, пов’язані з емоційним інтелектом і типами мислення, а й з роботою мозку як такого. І він має назву нейронаука.

На її основі можна зробити, на перший погляд прості, але доволі фундаментальні висновки про те, яким чином працює наш головний орган, без якого, як стверджують апологети чорного гумору, «спокійно живе 80 % населення».

Серед ключових понять нейронауки варто виділити такі:

  1. Мозок не просто частина; він – найскладніша частина нашого тіла і потребує подальшого вивчення.
  2. Нейрони (клітини мозку) використовують хімічні й електричні сигнали для зв’язку між собою, тому інформація передається «не імпульсом єдиним».
  3. Основою нервової системи є ланцюги передачі сигналів, що закладаються у людини з моменту її зачаття.
  4. Нервова система може і має змінюватися під впливом особистого досвіду, переживань, зміни життєвих пріоритетів чи сильного стресу, і лише від нас залежить, як ми будемо «прокачувати свій мозок» і що отримаємо в результаті.
  5. Інтелект може розвиватися лише тоді, коли мозок думає, працює над вирішенням проблем, планує подальші кроки для досягнення мети, тому ліниве лежання на дивані, не допоможе його тренувати.
  6. Саме завдяки мозку ми можемо спілкуватися словесно.
  7. Мозок наділяє нас природною цікавістю, щоб зрозуміти, як працює все, що нас оточує.
  8. Ключові (наукові) відкриття сприяють винайденню способів лікування захворювань та здоровому способу життя.

Однією з першопричин наших дій, ставлення і формування нових нейронних зв’язків є пізнання. Цей процес відбувається за допомогою аналізу фактів, тверджень та всієї сукупності дій, які формують сприйняття ситуації і притаманну певній людині модель поведінки. Тому варто вдумливо ставитися до того, що привертає нашу увагу, до реакції на людину або подію, бажань, що виникають чи не виникають щодо спілкування/дії та результатів, які ми отримуємо. Пам’ятайте: якщо здається, що немає вибору, він є завжди! Лише ми обираємо, як розвиватися чи яким шляхом йти до мети…

Далі буде.

#SHGATI #ШляхиБезпеки ІЦ «Майдан Моніторинг».

Проєкт “Групи самодопомоги для подолання інфодемії” відбувається за підтримки Європейського Союзу в співпраці з Black Sea Trust for Regional Cooperation

Нейронаука

by 0475ramosk CC-BY-SA-4.0