Кафедра українознавства

Мова:

Міжнародний день жінок та дівчат у науці!

11 лютого у світі відзначають Міжнародний день жінок та дівчат у науці. Це нова дата, що була прийнята 2015 року на 70-й сесії Генеральної Асамблеї ООН. Проте, багато хто не розуміє, навіщо це потрібно популяризувати і яким чином ставлення до  жінок і дівчат у науці впливає на ефективність їхньої роботи.

Інститут статистики ЮНЕСКО наводить такі дані:

  • лише 28% науковців у світі – жінки;
  • в Україні серед науковців – 45% жінок;
  • Україна займає 12 місце за кількістю жінок-вчених у рейтингу серед 41 країни світу.

Під одним з постів про науково-популярний захід, присвячений цьому дню, розгорілася жвава дискусія і, попри демократичне, лояльне і високоосвічене товариство, що зібралося в групі, відбулася критика фемінітивів, а також був показаний весь спектр гендерних стереотипів з яким стикається сучасна дівчина чи жінка, принаймні в Україні. Так, це лише одна група, але скільки таких «добрих і чуйних» людей в інших групах, скільки сусідів, колег і просто знайомих, які «знають краще», як треба жити, виховувати дітей і розвиватися. Чомусь у нашому суспільстві більше толерується міфологізований образ жінки-берегині, і це правильно, проте він зараз настільки сталий і негнучкий, що унеможливлює будь-які відхилення від умовної норми.

Тому вкрай важливо, як надавати повний і рівний доступ до науки жінкам і дівчатам, так і забезпечувати гендерну рівність загалом. Нам є куди зростати й до чого прагнути!

А також, якщо Ви хочете більше дізнатися про цю тему та подискутувати щодо проблем, з якими стикаються жінки в науці, то захід «Карантин і віддалена робота – це нові можливості для жінок науковиць» саме для Вас!

Також можна ознайомитися з проєктами Центру гендерної культури та Музею жіночої та гендерної історії, присвяченими внеску жінок у розвиток науки:

Ще більше інформації можна знайти на сайті Міжнародного дня жінок та дівчат у науці! Міжнародний день жінок та дівчат у науці!