Кафедра українознавства

Мова:

Міжнародний день демократії

2007 року Генеральна асамблея ООН запропонувала державам, а також регіональним, міжурядовим і неурядовим організаціям відзначати 15 вересня Міжнародний день демократії як привід звернути увагу на стан демократії в світі.

У сучасному світі існує багато моделей демократичного устрою: президентські і парламентські, федеральні або унітарні; демократії, які використовують пропорційну систему голосування і ті, які використовують мажоритарну систему; демократії, які одночасно є монархіями тощо. Але є те, що об’єднує всі ці моделі, – обрання представників/представниць, які будуть керувати державою від імені народу. Демократія це не просто «влада більшості», це уряд, який діє від кожного члена суспільства. Рішення приймаються на основі консенсусу, мета якого – пошук спільних поглядів та інтересів. Механізми демократії засновані на вільному волевиявленні народу, неухильному дотриманні прав і свобод людини, а також тісно пов’язані із забезпеченням правопорядку, стабільності та цілісності її інститутів та моделей.

Зараз демократія належить до основних і універсальних суспільних загальнолюдських цінностей. Завдяки участі та підтримці міжнародної спільноти, державних органів влади, суспільства й окремих громадян ідеали демократії можна здійснити для будь-якої людини.

А ще у межах дисциплін за виробом викладачі кафедри українознавства пропонують “Демократію: від теорії до практики” для студентів 3 курсу. Приєднуйтеся!

Більше можна почитати за цими посиланнями:

Міжнародний день демократії