Кафедра українознавства

Мова:

Харків у мініатюрах

Твій Харків… Мій Харків… Наш Харків

Площа Архітекторів знаходиться на перехресті вулиць Пушкінська та Жони Мироносиць. Це один з наймолодших майданів Харкова, який утворився 1995 року після відкриття станції метро імені архітектора О. Бекетова, але офіційного статусу «площі» набув 2009 року.

2002 року на площі було відкрито пам’ятник закоханим (скульптор Д. Іванченко), який зображує юнака й дівчину в момент поцілунку.

2007 року була озвучена ідея розмістити на площі мінікопії найцікавіших пам’яток Харкова. Мешканці нашого міста за допомогою інтернет-голосування визначили ці 7 див.

Держпром, або Будинок державної промисловості – перший український 13-поверховий хмарочос, пам’ятка архітектури в стилі конструктивізму, збудована впродовж 19251928 років; архітектори С. Серафімов, С. Кравцов і М. Фельгерт.

Дзеркальний струміньальтанка – фонтан «Дзеркальний (Скляний) струмінь» розташований на вулиці Сумська у сквері Перемоги, навпроти будівлі Харківського театру опери та балету імені М. Лисенка. Дзеркальний струмінь був споруджений 1947 року за проектом архітектора В. Коржа.

Собор Покрова Пресвятої Богородиці – найстаріший собор міста, побудований у другій половині XVII століття.

Свято-Благовіщенський кафедральний собор (архітектор М. Ловцов) – найбільший кафедральний собор Східної Європи.

Успенський собор – пам’ятка архітектури національного значення. Розташовується в центрі міста. Собор заснований у середині XVII століття, а сучасна будівля зведена в 1771–1777 роках за кошти духівництва і харків‘ян.

Будинок зі шпилем (архітектор П. Арешкін) – 12-поверховий історичний хмарочос. Будувався в 19501954 роках. 1967 року була завершена добудова двох будівель до вежі.

Пам’ятник Т. Г. Шевченку (скульптор М. Манізер), відкритий 1935 року, вважається найкращим пам’ятником поетові у світі.

Мініатюри 7 див Харкова були вироблені з білого мармуру і поміщені у броньоване скло. Їх розмістили на площі Архітекторів протягом 2007–2010 років.

Цінуймо наше місто! Все буде Україна!

Харків у мініатюрах