Кафедра українознавства

Мова:

День Соборності України

Щороку 22 січня Україна відзначає дві рівнозначні за вагою події української історії: проголошення незалежності Української Народної Республіки й Акт Злуки українських земель.

105 років тому – 22 січня 1918 року – Українська Народна Республіка проголосила незалежність і боролася за право бути «самостійною, ні від кого не залежною, вільною, суверенною державою українського народу».

22 січня 1919 року було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Щонайменше з середини ХІХ століття мрія українців Сходу та Заходу здійснилася. Ця дата вважається основоположною віхою українського державотворення.

День Соборності – день об’єднання українських земель в одній державі – встановлено як офіційно свято Указом Президента України «Про День Соборності України» від 21 січня 1999 року № 42.

Ідея соборності була і залишається базовою національною цінністю українців. Соборність невіддільна від державності, суверенітету й реальної незалежності народу, які є фундаментом для побудови демократичної держави, запорукою виживання та існування нації. Соборність передбачає не лише пам’ять про спільне минуле, а й потребує згуртованої співпраці заради майбутнього. Сьогоднішні події показують, що українці Сходу й Заходу – це одна нація, яка бореться за свою незалежність.

День Соборності України