Кафедра українознавства

Мова:

День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Сьогодні в Україні, так само як у всьому світі, відзначається День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Ця війна стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства. Цей день присвячений пам’яті тих понад 80 мільйонів людей, чиє життя було обірвано насиллям світового масштабу, а також усім тим, хто вижив та пройшов через пекло Другої світової війни.
Як відомо, 7 травня 1945 року був підписаний Акт воєнної капітуляції Німеччини, що набув чинності 8 травня о 22:43. У листопаді 2004 року, рішенням 59-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН, 8 та 9 травня було проголошено Днями пам’яті та примирення. У резолюції ООН пропонується державам-членам ООН, неурядовим організаціям і приватним особам відзначати один чи обидва ці дні – 8 і 9 травня, як День пам’яті усіх жертв Другої світової війни.
Минулого року Верховна Рада України Законом «Про День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років» встановила 8 травня як День пам’яті та перемоги – єдину дату, коли Україна відзначає перемогу над нацизмом та вшановує памʼять загиблих у Другій світовій війні.
Старшим викладачем кафедри українознавства Очкуровою Н. О. було проведено відкриту лекцію на тему «Україна в часи Другої світової війни», в якій були розглянуті питання передумов війни, перебігу бойових дій та наслідки Другої світової війни для нашої держави.