Кафедра українознавства

Мова:

День Організації Об’єднаних Націй

24 жовтня – день народження Організації Об’єднаних Націй (ООН). Цей всесвітній орган було створено 1945 року після ратифікації Статуту п’ятьма постійними членами Ради Безпеки – Францією, Республікою Китай, СРСР, Великою Британією і Сполученими Штатами й більшістю – 46 іншими сторонами.

В ООН беруть участь практично всі країни світу. Наша країна серед перших ввійшла до групи засновників організації (1945–1991 рр. вона брала участь у роботі ООН як УРСР, а з моменту проголошення незалежності як Україна).

Головна мета ООН – підтримка миру й унеможливлення нових кровопролить, зміцнення співробітництва між країнами. За словами Генерального секретаря, у будь-якому куточку світу Організація Об’єднаних Націй є живим втіленням надії. ООН стала міжнародною платформою для вирішення таких глобальних проблем, як бідність, нерівність, голод, конфлікти та зміни клімату. Фундаментальними принципами організації є суверенна рівність держав, невтручання у їхні внутрішні справи, розв’язування суперечностей мирним шляхом, дотримання державами міжнародних зобов’язань, колективна участь членів організації в операціях ООН.

Україна і ООН мають багаторічну співпрацю в різних сферах, і ми продовжуємо активно сприяти роботі організації з метою досягнення спільної глобальної мети. Від 20 лютого 2014 року головним завданням і пріоритетом української дипломатії у рамках ООН залишається протидія російській агресії, відновлення територіальної цілісності України.

Святкування Дня ООН є ствердженням нашої впевненості в можливості досягти миру спільними зусиллями.