Міжнародний день пам’ятників та визначних місць
18 квітня відзначається Міжнародний день пам’ятників та визначних місць, також відомий як День всесвітньої спадщини. Це свято було засноване 1982 року Асамблеєю Міжнародної ради з питань охорони пам’яток і визначних місць (ІКОМОС), що діє при ЮНЕСКО. Його мета — привернення уваги суспільства до питань захисту та збереження культурної спадщини людства, а також популяризація знань про архітектурні пам’ятки та історичні місця по всьому світу.
В Україні в цей день також відзначають і національне свято – День пам’яток історії та культури, що встановлено Указом Президента № 1062/99 від 23 серпня 1999 року на підтримку ініціативи науковців, архітекторів, реставраторів та працівників державних органів охорони культурної спадщини. Це також професійне свято всіх, хто щодня працює над збереженням архітектурних шедеврів нашої країни.
Українська культурна спадщина унікальна й надзвичайно багата. Вона формувалася впродовж багатьох століть під впливом різних народів і цивілізацій. Від часів первіснообщинного ладу збереглися помешкання з кісток мамонтів, петрогліфи Кам’яної Могили, найдавніші кам’яні скульптури. Від скіфів і сарматів залишилися численні кургани, а доба Київської Русі подарувала нам величні архітектурні пам’ятки Києва, Чернігова та інших міст.
На жаль, сьогодні чимало пам’яток, історичних місць і заповідних зон України зазнали руйнувань через війну. У ці складні часи День всесвітньої спадщини набуває ще більшого значення — він є нагадуванням для всього світу про необхідність оберігати надбання минулого, бо в них — душа нації, її історія, її майбутнє.