Кафедра українознавства

Мова:

80 років з Дня народження О. Субтельного

Сьогодні ми святкуємо 80 років з дня народження Ореста Субтельного – канадського історика українського походження. Він народився 17 травня 1941 року в Кракові (наразі Польща). Освіту здобув у Темпльському університеті.

Орест Субтельний відомий нам як автор найкращого посібника з історії України. Уперше ця книга побачила світ 1988 року завдяки видавництву Торонського університету. Вона висвітлювала саме ті моменти української історії, які навмисно приховували радянські історики. Це спричинило ефект національного піднесення. Ідея об’єктивності історії та національного відродження стали одним з важливих каталізаторів, які рухали українцями на шляху до здобуття незалежності.

Крім цього посібника, Орест Субтельний є автором праць «Мазепинці: український сепаратизм на початку ХVІІІ ст.», «Пласт: унікальна історія українського скаутського руху» тощо.

1982 року отримав Премію фундації Антоновичів за неоціненний внесок у розвиток українських студій (за монографію «Мазепинці: український сепаратизм XVIII ст.»).

2001 року нагороджений Орденом «За заслуги» ІІІ ступеня.

Михайло Слабошпицький так згадує історика: «Це був милий та інтелігентний чоловік. Виглядав молодшим за свій вік. Статура – легкоатлета, адже любив грати у футбол, Орест ніколи нікого не перебивав. Не сперечався. Якщо був не згодний, промовчував або говорив: „Я дивлюся трішки інакше“ чи „Можна на це подивитися з іншого боку“. Про свої особисті проблеми не розповідав. Не любив чаркування, посиденьки. Завжди був зі смаком вбраний – ніби на прийом до королеви йде. Фулярову хустку мав на шиї, чи серветку в нагрудній кишені під колір краватки».

Пам’ятаймо тих, хто зробив внесок у розбудову нашої країни!

80 років з Дня народження О. Субтельного