Кафедра українознавства

Мова:

Всесвітній день поезії

1999 року на 30-й сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було прийнято рішення присвятити 21 березня святкуванню Всесвітнього дня поезії. Символічно, що перше відзначення цього дня відбулося у Парижі — місті, де розташована штаб-квартира ЮНЕСКО.

“Поезія, — зазначається у рішенні ЮНЕСКО, — здатна стати відповіддю на найскладніші й найглибші духовні запитання сучасності, але для цього необхідно привернути до неї широку увагу суспільства”. Всесвітній день поезії створює унікальну нагоду для популяризації літературних ініціатив. Особливий акцент робиться на підтримці невеликих видавництв, завдяки яким сучасні поети знаходять свого читача, а також на заохоченні літературних клубів, що відновлюють традицію живого поетичного слова.

Головна ідея цього свята полягає у формуванні позитивного іміджу поезії як сучасного мистецтва, яке є доступним і відкритим для всіх. ЮНЕСКО вірить, що поезія допомагає збагачувати культурну спадщину народів світу, сприяючи кращому взаєморозумінню між ними.

Всесвітній день поезії — це можливість не лише для відомих митців, але й для молодих авторів представити свої твори, надихнути нових читачів і відкрити нові горизонти у літературній творчості. Поезія здатна об’єднувати людей, долати культурні кордони та дарувати незабутні емоції через силу слова.

Таке святкування також є нагадуванням про важливість творчості у житті кожної людини. Увага до поезії допомагає відродити інтерес до слова, мистецтва і культури, зміцнюючи духовну основу людства.