Кафедра українознавства

Мова:

8 травня – День пам’яті та примирення та 9 травня – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

8 травня – День пам’яті та примирення

9 травня – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

День пам’яті та примирення – знаковий день в Україні, який відзначають 8 травня, у річницю капітуляції нацистської Німеччини.

Згідно з Указом Президента України, що був підписаний ще 2015 року, метою відзначення цієї дати є «гідне вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску в перемогу антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні та висловлення поваги усім борцям проти нацизму».

Законом України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років» Україна з 2015 року почала вшановувати загиблих у Другій світовій війні саме 8 травня.

Внесок українського народу у перемогу над нацизмом неможливо переоцінити: понад 9 млн осіб було мобілізовано з України до радянських збройних сил, близько 4 млн з них полягли в запеклих боях, 2,5 млн людей вивезли на примусові роботи до Німеччини. Війна зруйнувала більшість великих та малих міст України. Без житла залишилися близько 10 млн осіб. Україна постраждала більше, ніж будь-яка інша країна Європи, тому надзвичайно важливо зберегти пам’ять про мільйони загиблих та знівечених війною життів.

“1939–1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо!”